close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  moragheb

  بازدید : 0
  شنبه 3 مهر 1400 زمان : 12:23

  آفتاب‌‌نیوز :روز ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور)؛ روز جهانی آلزایمر نامگذاری شده است. بیماری که بیشتر مختص سالمندان بوده و عوامل مختلفی می‌تواند در بروز آن نقش داشته باشد. هر چند این بیماری به تعبیر متخصصان و پزشکان درمان ناپذیر است، اما با اقداماتی می‌توان پیشگیری و از شدت آن کاست. برای مثال معاشرت با دوستان، آشنایان و اقوام، تعریف خاطره و حل جدول می‌تواند در این زمینه موثر باشد. متخصصان معتقد هستند در دوران کرونا به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و قرنطینه‌ های طولانی، این بیماری در افراد سالمند تشدید شده است، امری که می‌توانست از طرق مختلفی مانند تماس‌ های تلفنی و برنامه‌ های تلویزیونی خاص کنترل شود. نظر به اهمیت این موضوع، پژوهشگر ایرنا با "اکرم سهرابی" روانشناس به گفت و گو نشست که مشروح آن را در ذیل می‌خوانید:

  ویژگی‌های افرادی که دچار آلزایمر شده‌اند

  سهرابی با اشاره به ویژگی‌های افرادی که دچار آلزایمر شده‌اند، گفت: آلزایمریا فراموشی یا دمانس پیری عمدتا در افراد بالای ۶۵ سال اتفاق می‌افتد و مختص سالمندان است. با این حال در مواردی استثنا در جوانان هم دیده می‌شود که به آن آلزایمر زودرس گفته می‌شود. آلزایمر یک بیماری علاج ناپذیر، پیشرونده و نا امید کننده است. متخصصان و روانشناسان معتقد هستند علت اصلی زوال مغز، افزایش مقدار پروتئین آمیلوئیدوز در مغز است که بر افکار و کارکرد مغز افراد تاثیر می‌گذارد. این روانشناس گفت: مغز انسان که کارکرد ذخیره، یادآوری پرورش را بر عهده دارد، در اثر آلزایمر دچار نوعی افت در عملکردها و فعالیت‌ ها می‌شود. برای مثال توانایی تفکر، ادراک، یادگیری و یادآوری می‌تواند دچار صدمه شود. علاوه بر این آلزایمر بر روابط فردی و اجتماعی هم تاثیر می‌گذارد و سبب می‌شود افراد در تکلم و توانایی‌های حرکتی دچار مشکل شوند.

  مقالات مشابه:خانه سالمندان

  سهرابی درخصوص سطوح مختلف آلزایمر و پیامدهای آن توضیح داد: در ایجاد و تشدید افراد مختلفی مثل مقدار فشار خون، انسولین، چاقی، افسردگی، ژن و ضربات مغزی اهمیت دارد. افرادی که به آلزایمر مبتلا می‌شوند در دسته‌ های مختلف کم، متوسط و شدید قرار می‌گیرند که بر اساس این دسته بندی‌ ها، درمان‌ ها هم تغییر می‌کند. برای مثال در مرحله خفیف، از دست دادن حافظه و جهت یابی رخ می‌دهد. در مرحله متوسط، افراد دچار علایمی مثل تشخیص سخت دوستان، آشنایان و خانواده، اختلال در خواب، خشم و عصبانیت می‌شوند و در مرحله شدید، افراد با کاهش قدرت تکلم، اشتها و وزن و از دست دادن اختیار مثانه و روده‌ها رو به رو می‌شوند.

  آلزایمر زودرس و دلایل آن

  سهرابی با بیان این که افراد بین ۴۰ تا ۵۰ سال هم ممکن است به آن مبتلا شوند و این امر می‌تواند ناشی از استرس باشد، توضیح داد: هر چند در خصوص دلالیل قطعی این امر هنوز مطالعات ادامه دارد، اما می‌توان از علایمی که نشان دهنده آلزایمر زودرس است به مواردی مثل فراموشی، کاهش قدرت تصمیم گیری، نوسانات خلقی مثل گیجی، افسردگی، استرس و ترس همینطور ژن اشاره کرد.

  این روانشناس ادامه داد: متاسفانه آلزایمر نوعی بیماری پیشرونده و تحلیل کننده است که درمان قطعی برای آن وجود ندارد و به همین خاطر باید تلاش کرد به جای درمان، پیشگیری از وقوع آن صورت بگیرد. در جوانی توجه به حافظه بسیار مهم است. هر چه فعالیت‌ های فکری و حافظه در جوانی بیشتر باشد، در پیری موثر خواهد بود.

  وی تاکید کرد: افراد باید به علایم هشدار دهنده حساس باشند و اقدامات لازم را از همان هنگام متوجه شدن، اعمال نمایند. غذا های سالم و ورزش های منظم استفاده از برخی از داروهای خاص که متخصصان مغز و اعصاب تجویر می‌نمایند در جوانی می‌تواند موثر باشد و برای سالمندان استفاده از سبزیجات، حل جدول، مطالعه، گوش دادن به موسیقی و معاشرت با دوستان وآشنایان می‌تواند مهم وتاثیرگذار باشد.

  تاثیر کرونا بر روند آلزایمر

  سهرابی به تاثیرات کرونا بر افرادی که دچار آلزایمر هستند، اشاره کرد و گفت: در زمان اپیدمی کرونا که فاصله گذاری‌های اجتماعی بیشتر و قرنطینه‌ های خانگی طولانی‌ ترو استرس و نگرانی‌ های روزمره هم بیشتر شده، خطر ابتلا به آلزایمر و شدت آن هم بیشتر شده است. این در حالی است که یکی از عوامل کمک کننده به بیماران آلزایمر معاشرت با دوستان، آشنایان و اقوام است. بنابراین در این زمان نه تنها اقوام بلکه دولت‌ ها هم مسوولیت سنگین‌ تری برعهده دارند.

  وی افزود: مراقبت از سالمندان برای کسی که مبتلا به آلزایمر هستند، بسیار طاقت‌فرسا است و ظرافت خاصی می‌طلبد. افراد نزدیک یا پرستار ضمن حفظ احترام به شخص آن سالمند، باید بتوانند از او مراقبت مناسبی هم به عمل آورند. مثلا افراد سالمند یا افرادی که مبتلا به آلزایمر هستند، وقتی مرور خاطرات می‌کنند و یا از گذشته صحبت می کنند، می‌توانند بسیار خوشحال و راضی باشند. بنابراین این فرصت‌ها را باید بتوان تا حد امکان برای آنها فراهم کرد.

  وی در نهایت گفت: در این ایام تماس‌های تلفنی تصویری، دعوت کردن از فرد سالمند، گوش کردن به موسیقی، مطالعه و انجام برخی فعالیت‌ها مثل یوگا می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

  مقالات دیگر:تشریفات مجالس تهران

  ۷ نکته که قبل از انجام لمینت دندان باید بدانید
  بازدید : 2
  شنبه 27 شهريور 1400 زمان : 14:03

  در رسانه های استان کرمان- کرمان نو- آمار بهزیستی گویای این مسئله است که از هر سه نفر یک نفر دچار اختلال روانی است و کرمانی که پیش از این از کودک آزاری رنج می‌برد، حالا سالمند آزاری را هم در کنار خود جای داده.

  حجم خشومنت در جامعه رو به افزایش است، این را می‌شود در شمار ویدیوهای وایرال شده در فضای اجتماعی دید.

  آمار بهزیستی گویای این مسئله است که از هر سه نفر یک نفر دچار اختلال روانی است و کرمانی که پیش از این از کودک آزاری رنج می‌برد حالا سالمند آزاری را هم در کنار خود جای داده.

  آمار آسیب‌های اجتماعی بالاست و مدیرکل بهزیستی استان هم ان را تایید می‌کند.

  مقالات بیشتر:مراقبت از سالمند

  عباس صادق زاده البته در نشست خبری خود از ارائه اعداد و ارقام خودداری می‌کند و به همین نکته بسنده می‌کند که شرق و جنوب استان وضعیت بدتری نسبت به باقی استان دارند.

  مسئله ای که از دید صادق زاده یک پایش به اعتیاد بیشتر در این مناطق بر می‌گردد و پای دیگرش به فقر.

  شمار خشونت در شرق و جنوب کرمان بیشتر از سایر مناطق است.

  مناطقی که به گفته جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی بیش از ۵۰ درصد مردمانش زیر خط فقر هستند.

  اقتصاد و مسائل اجتماعی به هم گره خورده و حالا با استقرار کرونا، اقتصاد خانوار وارد گرداب شده و فقر و خشونت را به دنبال خود کشانده است.

  اکنون مراکز حمایتی بهزیستی در کنار تماس‌های کودک آزاری، شاهد همسرآزاری و سالمند آزاری هم هستند.

  صادق زاده می‌گوید در جامعه فعلی از هر سه نفر یک نفر دچار یک نوع اختلال روانی است.

  به عبارت ساده‌تر درون هر خانواده یک فرد بیماری است که بدون حمایت رها شده و گاهی همین فرد بیمار سرپرست خانواری است که باید با وجود مسائل اقتصادی چرخ زندگی را بچرخاند.

  مشکلات اقتصادی جرقه خشونت

  صادق زاده معتقد است که ریشه بروز خشونت نداشتن مهارت زندگی است و اقتصاد جرقه این آتش است:«وقتی در جامعه آموزش مهارت‌های زندگی را نداشته باشیم، نتیجه آن نداشتن تحمل، تاب آوری و خشونت است.»

  او مدعی است که کنترل این حجم از مسائل کار یک دستگاه نیست اما تمام فشار روی بهزیستی است: «ما بیش از وظیفه خود کارهایی در این زمینه انجام دادیم، چند مرکز آموزش دائمی مهارت‌های زندگی در کرمان راه‌اندازی کردیم که حتی بودجه و ردیف اعتباریش را هم نداشتیم اما متاسفانه با شیوع کرونا کار مراکز متوقف شده است.»

  خشونت علیه کودکان و سالمندان رو به افزایش است

  رتبه اول خشونت، خشونت علیه زنان و کودکان است و حالا بهزیستی معتقد است که کنترل آن نیازمند همراهی تمامی دستگاه‌هاست:«به کرات شاهد گزارش‌هایی در مورد خشونت علیه زنان، کودکان و سالمندان هستیم و باید با ساز و کار وسیع و مداخلات این قضیه را مدیریت کنیم.برای همین هم به همه ادارات و بنگاه‌های اقتصادی اعلام آمادگی کردیم تا آموزش‌ها و مشاوره‌هایی در خصوص مهارت‌های زندگی داشته باشیم.»

  مسائل اجتماعی دغدغه دولت بعد باشد

  او معتقد است که مسائل اجتماعی باید دغدغه اولیه دولت بعدی باشد :«امیدواریم با استقرار دولت جدید به مسائل اجتماعی توجه جدی تری شود چرا که در غیر این صورت موفقیت زیادی در سایر عرصه‌ها نخواهیم داشت.»

  صادق‌زاده با بیان اینکه خلاء بزرگ ما در مسائل اجتماعی، نداشتن برنامه منسجم و علمی است، اضافه کرد: «باید سیاست گذاری اجتماعی و دغدغه مندی اجتماعی را در مسئولان نهادینه کنیم و مسئولان بپذیرند اگر به مسائل جامعه بی توجه باشند، حتی توجه به مسائل اقتصادی و توسعه ای، ابتر خواهد بود.»

  با شروع سال برای کنترل بیماری کرونا و همین طور کاهش آسیب‌های همچون دزدی و خشونت قریب به هزار معتاد از سطح شهر جمع آوری شدند.

  افرادی که همگی در سه کمپ ماده ۱۶ که سر جمع ظرفیتش ۴۰۰ نفر نیست، نگهداری شدند.

  مدیر کل بهزیستی استان کرمان در پاسخ به پرسش خبرنگار «کرمان نو در خصوص هزینه نگهداری هر سال این افراد و بازدهی این شیوه ترک اعتیاد گفت: «در بحث معتادین متجاهر در ارائه برنامه مشکل داریم و برای همین هم این چرخه باطل اتفاق می‌افتد و تا زمانی که چرخه حمایت‌های پس از خروج را توسط همه دستگاه‌ها ایجاد نکنیم، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.»

  او البته مدعی ایست که عملکرد این مراکز در سال گذشته بهتر بوده و زمان ماندگاری افراد در مراکز بیشتر شده است.

  ۵ و نیم میلیارد برای ترک اعتیاد معتادان متجاهر

  به گفته صادق زاده سال گذشته قریب به ۳۰۰۰ نفر معتاد متجاهر در سطح شهر جمع آوری شدند و اعتباریبالغ بر ۵ و نیم میلیارد تومان برای این افراد هزینه شده.

  بخش عمده‌ای از وقت این نشست به خشونت اجتماعی پرداخته شد اما در کنار آن اما به موضوعاتی همچون کودکان خیابانی، طرح جدید مجلس برای حذف غربالگری، تقاضای فرزد خواندگی هم پرداخته شد.

  پولی که کودک از خیابان در می‌آورد بیشتر از رقم حمایتی بهزیستی است

  کرمان همه ساعات روز شاهد کودکان کار است.

  افرادی که یا تکدی گری می‌کنند و یا به مشاغل کاذب مشغولند.

  صادق زاده اما معتقد است بخشی از مشکل به حس دلسوزی و ترحم مردم به کودکان کار بر می‌گردد: «مردم از روی حس دلسوزی و ترحم به کودکان کار و خیابانی رقمی می‌دهند که سرجمع این رقم سیاست های ما را به باد می دهد. وقتی کودکی روزی ۲۰۰ هزار تومان سرچهارراه در می آورد ترجیح می دهد به هر دلیلی به این جاها بیاید و در مراکز ما با روزی ۲۰ هزار تومان ماندگاری نداشته باشد.«

  او معتقد است برای ساماندهی کودکان کار و خیابانی باید همه دستگاه‌ها به وظیفه خود عمل کنند و مردم ترحم را کنار گذاشته و کمک‌های خود را به سازوکارهای درست ارائه بدهند.

  هزارو ۸۰۰نفر پشت نوبت فرزند خواندگی

  به گفته صادق زاده بالغ بر ۱۸۰۰ زوج پشت نوبت فرزندخواندگی هستند اما بیشترین تعداد کودکان مراکز بیش از ۷۰ نفر نیست.

  او معتقد است که بهزیستی مانعی برای فرزندخواندگی نتراشیده و آنچه این صف را طولانی کرده تعداد بالای درخواست‌هاست.

  حذف غربالگری تحمیل هزینه به جامعه است

  مدیرکل بهزیستی استان کرمان همچنین درباره طرح مجلس مبنی بر حذف غربالگری گفت:«اقدام مجلس در حذف غربالگری اقدام پر ریسکی بود که نه بیشتر از این که منجر به رشد جمعیت شود هزینه هایی به جامعه تحمیل می‌کند.»

  . بررسی های این سازمان نشان می‌دهد که نگهداری یک معلول ایزوله شدید ماهیانه ۳۰ میلیون تومان هزینه دارد.

  مقالات دیگر:تشریفات ترحیم جنت آباد

  قیمت روکش دندان سال ۱۴۰۰، روکش زیرکونیا با سرامیک
  بازدید : 11
  شنبه 13 شهريور 1400 زمان : 13:09

  رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان،حتی یک مورد مرگ ومیر در بین دریافت کنندگان واکسن در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان و ماهشهر گزارش نشده/ بیشترین دریافت کنندگان واکسن، افراد سالمند و گروه‌های پرخطر بودند

  رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه واکسن کرونا نقش مهمی در جلوگیری از مرگ و میر ناشی از این ویروس دارد گفت: پس از تزریق واکسن کرونا در جنوب خوزستان حتی یک مورد مرگ ومیر در بین دریافت کنندگان واکسن در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان وماهشهر گزارش نشده است.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه واکسن کرونا نقش مهمی در جلوگیری از مرگ و میر ناشی از این ویروس دارد گفت: پس از تزریق واکسن کرونا در جنوب خوزستان حتی یک مورد مرگ ومیر در بین دریافت کنندگان واکسن در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان وماهشهر گزارش نشده است.

  مقالات بیشتر:خانه سالمندان تهران نو

  به گزارش کاوش اخبار شکراله سلمان زاده دوشنبه اظهار داشت: خوشبختانه از ابتدای اجرای برنامه واکسیناسیون سراسری علیه بیماری کووید۱۹ تا کنون در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی آبادان تمامی افراد پس از تزریق هر ۲ نوبت واکسن فوت نکرده اند و این نشان می دهد که واکسنهای موجود برای جلوگیری از مرگ ومیر ناشی از ویروس کرونا بسیار موثر بوده است .

  وی افزود: علیرغم اینکه بیشترین دریافت کنندگان واکسن، افراد سالمند و گروه‌های پرخطر بودند اما هیچ مورد فوتی بعد از انجام کامل واکسیناسیون در این افراد گزارش نشده است.

  سلمان زاده گفت: بنابراین جای نگرانی وجود ندارد و از همه شهروندان تقاضا داریم ضمن توجه نکردن به شایعات پیرامون واکسن در فضای مجازی، مطابق با سند ملی واکسیناسیون، در زمان مقرر نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند.

  سلمان زاده با تاکید بر اینکه بهترین واکسن در دسترس‌ترین واکسن است گفت: تمامی واکسن‌های موجود در ایران تاییدیه های سازمان جهانی بهداشت را دارند و تزریق واکسن نه تنها عارضه‌ای جدی ندارد بلکه از مرگ و میر افراد بر اثر بیماری جلوگیری می‌کند.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: برخی از موارد فوتی که بعد از تزریق نوبت اول ممکن است اتفاق بیفتد به دلیل آلودگی افراد به ویروس و اطلاع نیافتن از ابتلای خود به بیماری بوده و ارتباط چندانی به تزریق واکسن ندارد.

  وی اظهار داشت: لازم است شهروندان حتی پس از دریافت هر ۲ نوبت واکسن همچنان از ماسک استفاده کرده و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند.

  شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان زیرمجموعه خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان هستند.

  اکنون ۲۰ شهرستان خوزستان از جمله آبادان، خرمشهر و شادگان در وضعیت قرمز، سه شهرستان نارنجی و چهار شهرستان زرد کرونایی هستند.

  مقالات دیگر:باشگاه ورزشی بانوان پونک

  عشق دختر به پسر | چرا نشانه های عشق دختران را به شما نمی گویند
  بازدید : 3
  شنبه 6 شهريور 1400 زمان : 11:16

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از کاهش مرگ و میر‌های کرونایی در سالمندان خبر داد و گفت: مرگ‌های کرونایی سالمندان پس از دریافت واکسن کاهش یافته است.

  کاهش مرگ و میرهای کرونایی در سالمندان کهگیلویه و بویراحمد پس از دریافت واکسن

  به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محمدمهدی بانشی در خصوص وضعیت واکسن در استان گفت: واکسن به اندازه کافی در استان وجود دارد، در شهرها افراد بالای ۵۰سال و در روستاها افراد بالای ۴۰ سال در حال واکسیناسیون هستند،ضمن اینکه واکسیناسیون گروه‌های پرخطر از جمله مادران باردار در دستور کار است.

  مقالات مشابه:سرای سالمندان

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تاکنون استقبال مردم برای تزریق واکسن مناسب بوده اما انتظار می‌رود استقبال بیشتر شود، افزود: کسانی که دُز اول واکسن را دریافت کردند حتما برای دُز دوم مراجعه کنند.

  وی با اشاره به افزایش مرگ و میرها در پیک پنجم کرونا افزود: پیک پنجم کرونا پیک سهمگین است و تعداد مرگ و میرهای بالا است.

  این مسئول با اشاره به موثر بودن واکسن کرونا گفت: برخلاف پیک‌های قبلی که شاهد مرگ افراد سالمند بودیم در پیک پنجم مرگ و میر در سنین پایین‌تر بوده است.

  بانشی دلیل کاهش مرگ‌های کرونایی در سالمندان را تزریق به موقع واکسن دانست و عنوان کرد: سالمندان به موقع واکسن دریافت کردند به همین دلیل مرگ‌ کرونایی در سالمندان کاهش یافته است‌

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اگر سالمندان واکسن دریافت نمی‌کردند مرگ‌ و میرها در این پیک دو سه برابر آمار کنونی بود. کاهش مرگ سالمندان نشان دهنده موثر بودن تزریق واکسن است.

  مقالات دیگر:گل فروشی آنلاین

  اعطای مجوز دانش‌بنیان برای ۶ محصول حوزه دندانپزشکی
  بازدید : 60
  شنبه 2 مرداد 1400 زمان : 11:09

  شیراز-ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با بیان اینکه دریافت واکسن کرونا به‌خصوص در سالمندان تا ۹۰ درصد از مرگ‌ومیر جلوگیری می‌کند. گفت: مراجعه هر چه سریعتر افراد بالای ۶۰ سال، شرایط را برای واکسینه‌شدن گروه‌های سنی پایین‌تر تسهیل می‌کند.

  محمد رحمانیان جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شرایط، تعلل در دریافت واکسن، خطر ابتلا و درگیری را برای این افراد بالا می‌برد. ضمن اینکه این افراد همچنان جزئی از زنجیره انتقال کرونا باقی می‌مانند.

  وی اظهار کرد: هر چند درصد بالایی از گروه‌های سنی فراخوان شده تاکنون واکسن خود را دریافت کرده‌اند، اما هر نفری که واکسینه نشود، خطر انتقال ویروس را بالا می‌برد.

  مقالات مشابه:بهترین آسایشگاه سالمندان تهران

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم ابراز کرد: این روزها دانشگاه در تأمین و تزریق واکسن با هیچ مشکل خاصی مواجه نیست و آماده تزریق واکسن به تمام مراجعین طبق برنامه است.

  رحمانیان بیان کرد: نکته ای که بسیار نگران‌کننده است و باعث شده شرایط سخت‌تر شود، تعلل افراد فراخوان‌شده برای دریافت واکسن است.

  وی با اشاره به وضعیت ابتلا به کرونا در منطقه تأکید کرد: کار از هشدار گذشته است و من برای جهرم و خفر شدیداً احساس خطر می‌کنم.

  وی ادامه داد: اگر وضع به همین صورت ادامه پیدا کند، قطعا تعداد مرگ و میرها هر روز بیشتر خواهد شد. مرگ‌هایی غیرقابل باور. متأسفانه هر چه هشدار می‌دهیم کسی توجه نمی‌کند و عادی‌انگاری‌ها همچنان ادامه دارد.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: شمار بیماران بستری در پیمانیه از ۱۰۰ نفر هم گذشته و روزانه هم این تعداد در حال افزایش است و شامگاه چهارشنبه سه بیمار در بیمارستان پیمانیه بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

  وی ادامه داد: یکی از آنها یک جوان ۲۹ ساله است که دو روز پیش با تنگی نفس مراجعه می‌کند، در حالی که ۱۰۰درصد ریه این بیمار درگیر کرونا بوده است. دو بیمار عزیز دیگری نیز ۶۲ ساله و ۶۴ ساله بودند که متأسفانه برای دریافت واکسن اقدام نکرده بودند.

  وی افزود: هر سه بیمار از شهرستان‌های اطراف هستند که به همین دلیل در آمار فوتی‌های جهرم قرار نمی‌گیرند.

  این شرایط در حالی است که موج کرونای دلتا تمام کشور را فراگرفته و ظرفیت تخت‌های بستری در بیشتر شهرها به‌خصوص مراکز استان‌ها تکمیل شده است.

  وی تصریح کرد: این ویروس با تأثیر عجیب خود، به سرعت ریه بیمار را درگیر می‌کند و اگر بیمار به موقع مراجعه نکند، کار را به آی‌سی‌یو می‌کشاند. در حالی که در مرحله اولیه درگیری با این ویروس، بیمار فقط علائمی ساده از بیماری گوارشی و سرماخوردگی را دارد.

  رحمانیان گفت: از مردم عزیز مصرانه خواهشمندیم در هیچ دورهمی و تجمع از هر نوعی که اعم از عروسی، عزا و... شرکت نکنند، تمام هشدارها را جدی بگیرند و به‌خصوص ماسک‌زدن را به هیچ عنوان فراموش نکنند.

  مقالات دیگر:بهترین سرای سالمندان تهران

  روش های کم کردن چربی کمر
  بازدید : 29
  شنبه 22 خرداد 1400 زمان : 12:09

  علیرضا رییسی روز یکشنبه افزود: بحث واکسیناسیون گروه سنی را شروع کردیم و ۸۰ سال به بالا را انجام دادیم، ۷۵ تا ۸۰ ساله ها هم انجام شد. همچنین تعداد زیادی از جانبازان و معلولان و سالمندان مستقر در خانه سالمندان را واکسینه کرده ایم.

  ایرنا نوشت: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تزریق واکسن کرونا در کشور متوقف نشده و تا رسیدن محموله جدید، واکسینه شدن گروه های سنی پرخطر ادامه می‌یابد.

  علیرضا رییسی روز یکشنبه افزود: بحث واکسیناسیون گروه سنی را شروع کردیم و ۸۰ سال به بالا را انجام دادیم، ۷۵ تا ۸۰ ساله ها هم انجام شد. همچنین تعداد زیادی از جانبازان و معلولان و سالمندان مستقر در خانه سالمندان را واکسینه کرده ایم.

  وی ادامه داد: اوایل هفته گذشته قرار بود یک محموله واکسن شامل سه میلیون دوز از یکی از کشورها به دست ما برسد و روند واکسیناسون به خوبی پیش می رفت اما چون آن محموله با تاخیر مواجه خواهد شد، برنامه ما این است که فعلا برای افراد ۷۰ سال به بالا هم دوز اول و هم دوز دوم واکسن انجام شود.

  مقالات بیشتر:هزینه خانه سالمندان

  رییسی تاکید کرد: فعلا نوبت واکسیناسیون گروه بعدی را به بعد از رسیدن واکسن موکول کنیم، اما اینکه روند واکسیناسیون متوقف شده حرف درستی نیست و تزریق برای گروه های سنی جدید به پس از رسیدن واکسن های جدید موکول شده است.

  وی اعلام کرد: خبر خوب ما اینکه فردا و پس فردا جلسه کمیته اخلاق در پژوهش و کمیته های بالینی برگزار خواهدشد. آخرین خبری که دارم این است که فاز اول و دوم واکسن ایرانی از جمله برکت روند پیشرفت خوبی دارد و اگر بتونیم فردا مجوز مصرف اضطراری بگیریم، به این معنی است که می توانیم از واکسن تولید داخل استفاده کنیم.

  رییسی گفت : ظرف این هفته از واکسن تولید داخل حدود یک میلیون دوز به دست ما خواهد رسید و بعد از آن هم واکسیناسیون شروع خواهد شد.

  وی تصریح کرد: در تیر ماه حداقل سه تا پنج میلیون واکسن داخلی و در مرداد ماه بالای ۱۰ میلیون دوز واکسن دست ما خواهد رسید، بنابراین جای نگرانی نیست. روند واکسیناسیون متوقف نشده و تا اطمینان یافتن از رسیدن محموله های بعدی فعلا همین گروه های های سنی در خطر را واکسینه خواهیم کرد.

  بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا تا پایان خرداد گروه‌های سنی ۶۰ سال به بالا تحت تزریق واکسن قرار می‌گیرند، گروه‌های خاص شامل مبتلایان به بیماری سرطان فعال (افراد تحت شیمی درمانی و رادیوتراپی)، بیماران دیالیزی، بیماران پیوند عضو و کلیه، کبد، قلب و عروق، مبتلایان به بیماری هموفیلی، تالاسمی، بیماران ام اس کنترل نشده جزو بیمارانی هستند که بانک اطلاعاتی آنها موجود و بر اساس فاز سوم تحت واکسیناسیون قرار می‌گیرند.

  فاز دوم واکسیناسیون تزریق سالمندان و بیماران خاص را شامل می‌شود و در فاز سوم مشاغل پر خطر مانند خلبانان، رانندگان، خبرنگاران، نیروی انتظامی، پادگان‌ها، زندان‌ها، مراکز تجمع و ... جزو فاز سه تحت تزریق واکسن قرار می‌گیرند.

  فاز چهار هم واکسیناسیون عمومی را شامل می‌شود. باور بر این است که اگر بتوان افراد بالای ۶۰ سال را واکسن زد و در اقدام بعدی سن افراد تحت تزریق واکسن را ۵ سال کاهش داد، جمعیت قابل توجهی از بیماری مصون می‌مانند.

  با تزریق واکسن به افراد بالای ۵۰ سال، حدود ۸۵ درصد افراد دارای بیماری زمینه‌ای همچون فشار خون و دیابت تحت پوشش قرار می‌گیرند.

  منبع:زندگی آنلاین

  دانشگاه علوم پزشکی تهران فلوشیپ دندانپزشکی می‌پذیرد
  بازدید : 51
  شنبه 8 خرداد 1400 زمان : 12:14

  معیشت میلیون‌ها سالمند در کشور به صندوق‌های بازنشستگی گره خورده است و عدم رسیدگی به موقع به بحران صندوق‌های بازنشستگی، سایر حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

  عبدالحسین ثابت، مدیراسبق شستا و شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در پنل «اقتصاد رفاه» همایش ملی «ایران ۱۴: رفاه و تأمین اجتماعی» که به همت موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی برگزار شد با بیان اینکه مهم‌ترین چالشی که صندوق‌ها امروز در کشور ما با آن روبه رو هستند کاهش نسبت شاغلین به بازنشستگان است گفت: وقتی نسبت شاغلین به بازنشستگان کاهش و تعداد بازنشستگان افزایش می‌یابد، نیروی کار لازم وارد بازار نمی‌شود و عملا صندوق‌ها به سمت پیری می‌روند و سرمایه شان تبدیل به مرکز هزینه می‌شود؛ اتفاقی که طی ۲۰ سال گذشته رخ داده و باعث شده صندوق‌ها حقوق و مزایای بیشتری پرداخت کنند که بزرگترین چالش صندوق‌های بازنشستگی را رقم زده است.

  مقالات مشابه:خانه سالمندان تهران نو

  وی افزود: اگر از این روند جلوگیری نکنیم صندوق‌ها را با چالش‌های جدی تری مواجه می‌کند. چه باید کرد؟ مشکل عمده به سرمایه‌گذاری و قوانینی باز می‌شود که به خصوص در دو دهه گذشته میزان بازنشستگان و سن بازنشستگی را پایین آورده و بر میزان بازنشستگان افزوده است.

  مدیراسبق شستا با بیان اینکه سن بازنشستگی در اغلب کشورهای پیشرفته بالای ۶۷ سال است درحالی که در کشور ما سن بازنشستگی حدود ۵۵ سال است که شاید در برخی صندوق‌ها کمتر از این هم باشد اظهار کرد: امروز کسورپردازان ما شاید به طور متوسط حدود ۲۵ و حداکثر ۲۶ سال حق بیمه می‌پردازد اما بالای ۳۵ سال یعنی بیش از ۱۰ سال از زمان پرداخت کسور از مزایای بازنشستگی بهره‌مند می‌شود.

  منبع:دنیای معدن

  مرورگر پافین پرو Puffin Browser Pro نسخه هک شده همراه با لینک دانلود
  بازدید : 112
  شنبه 1 خرداد 1400 زمان : 12:08

  یک زوج سالمند ماه گذشته موفق به فرار از خانه سالمندانی در شهر تنسی آمریکا شدند. آن ها با استفاده از کد مورس رمز قفل الکترونیک درب آسایشگاه را شکستند.

  این زوج سالمند هر دو به زوال عقل و آلزایمر مبتلا بودند.

  روز دوم ماه مارس بود که کارکنان خانه سالمندان مذکور متوجه غیبت این زوج شدند.

  در نهایت، ۳۰ دقیقه بعد غریبه ای آن ها را در حال پرسه زدن در خیابانی در همان حوالی پیدا کرد.

  مطالب بیشتر:آسایشگاه سالمندان تهرانپارس

  مرد سالمند به کارکنان خانه سالمندان گفت از آنجایی که سابقه ی کار با کد مورس را در ارتش داشت، توانسته بود رمز قفل الکترونیک در را بشکند.

  به گفته ی این مرد، وقتی کارکنان آسایشگاه از قفل الکترونیک استفاده می کردند، او و همسرش به دقت به صداهایی که از قفل تولید می شد گوش می کردند و در نهایت به کمک همین صداها موفق شدند به تنهایی در را باز کنند.

  آسایشگاه مذکور به خاطر فرار این زوج سالمند ۲ هزار دلار جریمه شده است.

  این خانه سالمندان در بیانیه ای اعلام کرد: «امنیت ساکنین آسایشگاه برای ما بالاترین اولویت را دارد. خدا را شاکر هستیم که هر دوی ساکنین آسایشگاه در کمال صحت و سلامت به پیش مان بازگشتند.»

  «اتفاق پیش آمده را بلافاصله به مقامات و خانواده ی آن ها خبر دادیم و نهایت همکاری را با مقامات در جریان بررسی های صورت گرفته داشتیم.»

  منبع: روزیاتو

  ماجرای پشیمانی یک بیمار در صف طولانی واکسن کرونا
  بازدید : 115
  شنبه 18 ارديبهشت 1400 زمان : 11:16

  کاشان - ایرنا - معاون بهداشتی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: هشت هزار و ۷۷۷ دوز واکسن کرونا به اعضای کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص، سالمندان ساکن در خانه‌های سالمند، پاکبانان، جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد و افراد بالای ۸۰ سال این منطقه تزریق شد.

  به گزارش ایرنا، مهدی دلاوری یکشنبه شب در گفت و گوی مجازی با خبرنگاران افزود: بر پایه آمار واکسیناسیون انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی کاشان هفت هزار و ۳۴۸ واکسن در نوبت نخست و یکهزار و ۴۲۹ در نوبت دوم برای قشرهای یادشده تزریق شد.

  مقالات بیشتر:آسایشگاه سالمندان شرق تهران

  وی ادامه داد: در نوبت نخست، سه هزار و ۹۷۶ و نوبت دوم یک‌هزار و هفت نفر از اعضای کادر درمان علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شدند.

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به تزریق ۸۶۷ دوز واکسن کرونا برای کادر بهداشت در نوبت نخست و ۱۴۲ دوز در نوبت دوم اظهار داشت: بیماران خاص نیز در نوبت نخست ۷۸۵ و نوبت دوم ۱۷۰ دوز واکسن دریافت کردند.

  دلاوری با یادآوری تزریق ۳۴۹ دوز واکسن برای سالمندان ساکن در خانه‌های سالمند در نوبت نخست و ۱۱۰ دوز در نوبت دوم، اضافه کرد: ۸۸ دوز واکسن نیز برای پاکبانان در نوبت نخست تزریق شد.

  وی خاطر نشان کرد: ۲۸ دوز واکسن در نوبت نخست به جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد و یک‌هزار و ۲۵۵ دوز واکسن در نوبت نخست به افراد بالای ۸۰ سال تزریق شد.

  به گزارش ایرنا، مرحله دوم واکسیناسیون گروه‌های تعیین شده از سوی ستاد ملی ملی مقابله با کرونا روز هفتم اردیبهشت (سه‌شنبه) در سراسر کشور آغاز شد.

  واکسیناسیون کرونا از روز ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ در کشور آغاز شده است.

  جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

  وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل قرمز است.

  شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

  بر پایه مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا مشاغل گروه‌های ۲ و ۳ و ۴ در وضعیت قرمز تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شوند و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک با جدیت بیشتری مورد پایش قرار خواهد گرفت.

  همچنین خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز و ورود خودروهای غیربومی به این شهرستان‌ها ممنوع است.

  والدین بی توجه چگونه به فرزندان خود آسیب خواهند زد؟
  بازدید : 610
  شنبه 11 ارديبهشت 1400 زمان : 11:25

  دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بهزیستی استان درباره تزریق واکسن به افراد غیر مرتبط در یک مرکز نگهداری سالمندان درگز و تخلف صورت گرفته در مرکزی دیگر در مشهد توضیحاتی ارائه کردند

  شفاآنلاین>سلامت> درپی انتشار خبرجدید عزل واکسن‌خواران در تهران، یک کاربر در توئیتر نوشت: «به نظرم فقط برکناری این واکسن‌خوارها که جان خودشون رو بر جان دیگران ترجیح میدن مجازات کمی است، باید با این خودخواه‌ها برخورد شدید داشته باشند».

  مقالات بیشتر:بهترین آسایشگاه سالمندان در تهران

  به گزارش شفاآنلاین: طبیعی است که برخورد جدی با خاطیان واکسن یک مطالبه عمومی باشد و چنان‎چه از همین ابتدا که درآغاز پروژه واکسیناسیون هستیم با این خاطیان به‌طور جدی برخورد نشود، این تخلف‌ها ادامه‌دار خواهد بود. این خبر می‌افزاید: با دستور دکتر زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، رئیس بیمارستان مدرس به علت تخلف در توزیع واکسن برکنار شد. همچنین درخصوص بیمارستان ۱۵ خرداد که گفته می‌شد در آن واکسن‌خواری صورت گرفته، موضوع درحال بررسی است و تا عصر دیروز جمعه بروز تخلفات مرتبط با توزیع واکسن کرونا اثبات نشده است. همچنین، پیرو دستور شهردار تهران مبنی بر رسیدگی به موضوع واکسیناسیون کرونا در شهرداری تهران، مشخص شد یک نفر از مسئولان نواحی اقدام به تزریق واکسن از سهمیه واکسیناسیون کرده است که به همراه ۳ نفر از همکاران ذی‌ربط در ناحیه از سمت‌های خود عزل شدند. شهرداری تهران اعلام کرده که برای پیشگیری از رخ دادن چنین تخلفاتی مقرر شد اسامی کلیه بهره‌مندان از واکسن در سایت شفاف شهرداری تهران بارگذاری و پروتکل سختگیرانه تزریق با نظارت فنی شرکت شهر سالم و حراست کل شهرداری تهران اعمال شود.

  دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بهزیستی استان درباره تزریق واکسن به افراد غیر مرتبط در یک مرکز نگهداری سالمندان درگز و تخلف صورت گرفته در مرکزی دیگر در مشهد توضیحاتی ارائه کردند. به گزارش فارس، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در باره مطالبی که در فضای مجازی مبنی بر تخلف در تزریق واکسن در یکی از مراکز سالمندان درگز مطرح شده بود، گفت: مراکز نگهداری سالمندان جزو اولویت یک دریافت واکسن بوده‌اند، اما نکته‌ای که در باره مراکز سالمندان به ویژه در شهرستان‌ها وجود دارد این است که این مراکز به صورت خانوادگی اداره می‌شوند و این موضوع نیاز به بررسی بیشتری دارد. رحیمی افزود: در موارد معدودی در خانه‌های سالمندان مشهد نیز تخلفاتی صورت گرفته بود که حراست دانشگاه علوم پزشکی در جریان قرار گرفت و برخورد کردیم. وی گفت: هرکسی که واکسن کرونا دریافت کرده ،بر اساس کارت هویتی، اطلاعاتش ثبت شده و واکسیناسیون کادر درمان بر اساس احراز هویت انجام شده است. وی یادآور شد: متولی واکسن در مراکز سالمندان بهزیستی است و ما فقط واکسن را در اختیارشان می‌گذاریم. رئیس شبکه بهداشت و درمان درگز نیز در این زمینه گفت: در روند تزریق ۵۸ دوز واکسن کرونا به سالمندان این شهرستان تخلف صورت گرفته است و موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است. سلیمی در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد تزریق واکسن به یکی از سالمندان به دلیل عارضه سکته امکان پذیر نبوده است و یک پزشک نیز از تزریق واکسن انصراف داده و این دو دوز واکسن به افراد غیرمرتبط تزریق شده است. دو دوز واکسن به یک کارمند بهزیستی و یک فرد نامشخص تزریق شده است و در صورتی که در این بین با کارمندان شبکه بهداشت تبانی صورت گرفته باشد، با متخلف برخورد خواهد شد.روابط عمومی بهزیستی استان نیز در خصوص تزریق واکسن به افراد غیرمرتبط در مرکز سالمندان در شهرستان درگز اطلاعیه‌ای صادر و نتیجه تحقیقات را اعلام کرد. به گزارش فارس، در این اطلاعیه آمده است: تعداد ۵۸ دوز واکسن برای تزریق به مددجویان مقیم و پرسنل دو مرکز سالمندان در شهرستان درگز از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان تحویل شد. در پایان واکسیناسیون، مشخص شد به دلیل انصراف یکی از پزشکان مرکز از تزریق واکسن و نیز وجود بیماری زمینه‌ای در یکی از افراد مقیم که در نتیجه، این سالمند عزیز، شرایط تزریق واکسن را نداشته، دو دوز واکسن اضافی، برای این که ‌باید فوری مصرف می‌شد و گرنه به سرعت از بین می‌رفت، به دو فرد غیر مرتبط و خارج از فهرست اسامی اعلام شده به شبکه بهداشت و درمان، تزریق شده است. بنابراین موضوع در مرکز سالمندان مذکور، از سوی بهزیستی خراسان رضوی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، بهزیستی درگز و سایر دستگاه‌های مرتبط در دست پیگیری است و چنان چه تخلف، محرز شود، برخورد قانونی لازم با متخلفان صورت خواهد گرفت.

  ۶۱ هزار سالمند بالای ۸۰ سال زیر پوشش واکسیناسیون

  مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۶۱ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان واکسن کرونا دریافت می کنند. دکتر محمد احمدیان در گفت و گو با وب دا اظهار کرد: اطلاعات حدود ۳۴ هزار نفر از این سالمندان در سامانه سینا قابل رهگیری است. وی تصریح کرد: بقیه سالمندان به مراکز بهداشتی مراجعه نداشته اند بنابراین از طریق نام نویسی در سامانه کشوری به اطلاعات شان دسترسی پیدا خواهیم کرد و فراخوان خواهند شد. وی نشانی سامانه کشوری برای فراخوان واکسن را ‌salamat.gov اعلام کرد. رئیس اداره مبارزه و پیشگیری از بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: ۵۵ هزار نفر از گروه های هدف در مناطق زیر پوشش این دانشگاه واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. دکتر زهرا نهبندانی در گفت و گو با وب دا اظهارکرد: افراد واکسینه شده شامل کادر بهداشت و درمان، سالمندان مراکز شبانه روزی بهزیستی، پاکبانان، بیماران دیالیزی، مبتلایان به سرطان و جانبازان هستند. شایان ذکر است، در نخستین محموله واکسن های ارسالی سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۴۷۰ دوز، در دومین محموله سهم این دانشگاه هفت هزار دوز، در سومین محموله سهم دانشگاه پنج هزار و ۳۰۰ دوز و در چهارمین محموله سهم این دانشگاه ۳۳ هزار دوز است. روزنامه خراسان

  سرما خوردگی روانی چیست؟

  تعداد صفحات : 0

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 21
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 28
 • بازدید کننده امروز : 29
 • باردید دیروز : 63
 • بازدید کننده دیروز : 4
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 187
 • بازدید ماه : 456
 • بازدید سال : 3005
 • بازدید کلی : 3057
 • کدهای اختصاصی